فرش مدرن بخرم یا کلاسیک؟؟!!

فرش مدرن بخرم یا کلاسیک؟؟!!

فرش ها و قالی ها نمایی بسیار زیبا به دکوراسیون خانه میبخشند. در خانه های ایرانی که اکثر مناطق خانه با فرش و قالی پوشانده شده این موضوع بیش از پیش خودش را نشان می دهد. امروزه انواع فرش مدرن و فرش کلاسیک وجود دارد که متناسب با نوع دکوراسیون و سلیقه افراد خریداری میشود.

فرش های مدرن و کلاسیک تفاوت های بسیاری دارند. یکی از تفاوت های ظاهری فرش مدرن و سنتی در ابعاد آن است، چیزی که مشخص و واضح است این است که ابعاد فرش های مدرن از فرش های سنتی معمولا کوچک تر هستند. این تفاوت به این دلیل است که فرش های مدرن معمولا در فضاهای مختلف به طوری استفاده می شوند که اطراف آن ها خالی می ماند و سبب می شود خانه بزرگتر دیده شود.

فرش مدرن یا سنتی

 

خانه های امروزی و مدرن به نسبت خانه های سنتی کوچکتر هستند به همین سبب تمام لوازم مورد نیاز دکوراسیون های مدرن نیز مطابق آن به وجود آمده است.

از دیگر تفاوت های فرش مدرن و سنتی که میتوان به آن اشاره کرد این است که در فرش های مدرن معمولا از طرح های پیچیده و شلوغ استفاده نمی شود ولی در فرش های سنتی خیلی کم پیش می آید که ما فرشی با طرح ساده ببینیم. این تفاوت هم به همین دلیل است که طرح های پیچیده و شلوغ خانه را کوچک تر از حد معمول نشان می دهد.

به طور کلی مهم ترین نکته ای که تفاوت آشکار فرش مدرن و سنتی محسوب می شود آن است که در فرش های سنتی، گل، برگ، شاخه، درخت، انواع حیوانات و طرح هایی از این دست بافته می شدند. این در حالی است که در فرش های مدرن از خطوط و اشکال هندسی استفاده شده است.

فرش سنتی و مدرن

از دیگر موارد که باعث تفاوت بین فرش مدرن و کلاسیک میشود قیمت آن است؛ البته می توان به این موضوع اشاره کرد که هیچ جای نگرانی وجود ندارد زیرا این دو محصول متفاوت، تفاوت قیمت چندانی ندارند و تنوع عمده محصولات می تواند به شما کمک بزرگی در این مسئله کند.

اگر بخواهیم تفاوت فرش مدرن و سنتی را از لحاظ کیفیت مقایسه کنیم؛ آن چه که مسلم است این است که نخ مواد اولیه و اصلی برای تولید انواع فرش است و آن چه که می تواند این کالای لوکس را از انواع مختلف آن متمایز کند هم جنس نخ است. فرش مدرن در انواع مختلف خود از نخ با جنس های مختلف استفاده کرده است. به این صورت که خریدار می تواند با انتخاب خود فرشی با سلیقه خود تهیه کند که مورد تایید خود از لحاظ کیفیت باشد.

مهم ترین مسئله ای که در مورد فرش کلاسیک یا ماشینی مورد توجه قرار می گیرد تراکم عرضی یا شانه آن است، هر چقدر شانه یک فرش بیشتر باشد فرش با کیفیت تر است.

شاید قبل از توجه به تراکم عرضی یا همان شانه در فرش مدرن  باید به سبک و طرح فرش مدرن توجه کرد، زیرا تفاوت در سبک فرش مدرن تغییرات واضح و آشکاری را از لحاظ ظاهر در فرش مدرن خواهد داشت.

فرش های مدرن از لحاظ دسته بندی به پنج دسته زیر تقسیم می شوند: گبه و جاجیم، شگی یا پرز بلند، وینتیج یا کهنه نما، دستبافت نما یا دستبافت گونه و تکه دوزی یا چهل تکه.

فرش مدرن و سنتی می توانند حتی به طور تلفیقی در دکوراسیون های مختلف استفاده شوند اما باید با استفاده از لوازم خانگی هماهنگ شوند. اما باید توجه داشت که تفاوت فرش مدرن و سنتی بسیار زیاد به تفاوت سلیقه ها بستگی دارد. با توجه به انتخاب فرش مناسب می توان محیط دلپذیرتری را برای منزل فراهم آورد.

مسئله مهم بعدی این است که در صورت انتخاب رنگ یا طرح اشتباه برای دکوراسیون منزل موجبانت دلزدگی فراهم نشود. پس به طور کامل اطلاعات خود را در زمینه تفاوت فرش مدرن و سنتی و سایر مسائل و اصطلاحات تخصصی  مرتبط افزایش دهید و سپس انتخاب کنید.

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *